Bodemonderzoeker Fugro sloot donderdag de rij in de AEX-Index, die licht lager noteerde.
De Amsterdamse aandelenbeurs leverde donderdagochtend de openingswinst weer in. De andere Europese beurzen gingen licht omhoog in navolging van de koerswinsten in Azië en New York. Beleggers grepen de koersdalingen van een dag eerder aan om weer in de markt te stappen.
De AEX-index in Amsterdam noteerde in de vroege handel 0,1 procent lager op 411,73 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 645,51 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen stegen tot 0,2 procent.
Fugro: lagere advies
Bodemonderzoeker Fugro sloot de rij in de AEX met een verlies van ruim 2 procent na een adviesverlaging door SNS Securities. Grootste stijger was verffabrikant AkzoNobel met een winst van meer dan 1 procent.
In Frankfurt maakte Dialog Semiconductor een koerssprong van 7,6 procent. De Duitse chipfabrikant voert gesprekken met de Zwitserse branchegenoot AMS over een mogelijke fusie. Hornbach won meer dan 1 procent. De Duitse bouwmarkten en tuincentra van het bedrijf hebben in het afgelopen kwartaal een recordomzet en -winst behaald, vooral door aantrekkende verkopen op de thuismarkt. Ook in de andere 9 landen in Europa waar de onderneming actief is, waaronder Nederland, groeide de vraag.
In Londen steeg Dixons 0,4 procent. De Britse retailer, die gaat fuseren met Carphone Warehouse, zag de winst in het afgelopen boekjaar met 53 procent toenemen. Ook het nieuwe jaar, dat begon op 1 mei, is volgens het bedrijf goed begonnen dankzij sterke televisieverkopen voorafgaand aan het WK-voetbal.
Barclays ging ruim 4 procent onderuit. De New Yorkse procureur-general Eric Schneiderman gaat de Britse bank aanklagen wegens het gebruik van zogenoemde ‘dark pools’. Dark pools zijn handelssystemen die opereren buiten de gereguleerde beurzen. Het aandeel van London Stock Exchange (LSE) dikte meer dan 4 procent aan. Het Britse beursbedrijf wil de Amerikaanse investeerder Frank Russell kopen voor 2,7 miljard dollar, circa 2 miljard euro.
De euro was 1,3632 dollar waard, nagenoeg evenveel als bij het slot van de Europese beurshandel op woensdag. Een vat Amerikaanse olie klom 0,2 procent in prijs tot 106,67 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 113,93 dollar per vat.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl